Gospodarstwo Agroturystyczne
przyjazne dzieciom i koniom

O nas

Anka Rancho to stajnia przyjazna naturalsom, promująca naturalne podejście do komunikacji z końmi.

Powitanie


Historia
Nasi Partnerzy:

www.podkowa-liny.pl

www.mej-art.pl

Historia Rancho

Założycielem Anka Rancho jest Anna Gnass, instruktorka rekreacji konnej. Pasjonuje się końmi od dziecka, ma duże doświadczenie zarówno w nauczaniu jeździectwa, jak i hodowli koni. Ukończyła zootechnikę na SGGW w Warszawie oraz podyplomowe studia z Hodowli koni i Jeździectwa na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W trakcie studiów odbyła pół roczną praktykę w Anglii w ośrodku szkolenia ujeżdżeniowego dla instruktorów. Później uczestniczyła w kilku kursach Naturalnego Jeździectwa i zaliczyła oficjalnie poziom 2 PNH.

    

Anka Rancho istnieje od 1994 r. Powstała jako stadnina i szkółka jeździecka w jednym, mająca promować naturalną więź z koniem, opartą na komunikacji i partnerstwie, zamiast na przymusie. Przyjeżdżają tu osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem, jak i bardziej zaawansowani amatorzy wycieczek konnych po pięknej okolicy. Od 2001 r. w gospodarstwie odbywają się kursy naturalnego jeździectwa (więcej na ten temat w dziale Jazda konna). W 2004, 2005 i 2012 r. odbyły się kliniki z udziałem licencjonowanych instruktorów PNH. W przyszłości planujemy rozwijać naszą stajnię, w projekcie jest duża hala i jeszcze bardziej rozbudowany plac zabaw. Anka Rancho ma być przede wszystkim stajnią przyjazną naturalsom, a może nawet licencjonowanym ośrodkiem PNH.

Anka Rancho to również hodowla koni rasy wielkopolskiej. Stadnina zaczęła się od jednej klaczy, potem pojawiły się jeszcze dwie. Metys, aktualny ogier czołowy, jest koniem wyhodowanym na Anka Rancho. W tej chwili stado liczy 18 sztuk. W hodowli Anna Gnass stosuje zasady naturalnego imprintingu, które poznała podczas kursu u dr. Roberta M. Millera.Copyright: Anka Ranczo 2010 (c) | Design: mnhr.pl