Gospodarstwo Agroturystyczne
przyjazne dzieciom i koniom

Jazda konna

Na Anka Rancho uczymy nie tylko równowagi w siodle i stosowania pomocy, ale również naturalnego, bezpiecznego podejścia do konia, rozumienia mowy ciała i komunikacji, która pozwala na zbudowanie prawdziwej więzi.

Nasza metoda


Nasze konie
Nasi Partnerzy:

www.podkowa-liny.pl

www.mej-art.pl

Nasza metoda


Anna Gnass (tytułowa Anka z nazwy stajni) ma zaliczony 2 poziom Parelli Natural Horsemanship i jej podejście do koni ma dużo wspólnego z tak zwanym naturalnym jeździectwem. Swoje umiejętności i filozofię przekazuje uczniom, którzy pod jej okiem poznają mowę ciała koni i uczą się z nimi komunikować bez użycia bata czy ostróg. Jazdy zaczyna się na sznurkowym kantarku, bez wędzidła. Dzięki temu ręka początkującego jeźdźca nie szarpie wrażliwego końskiego pyska, a przy tym takie ogłowie daje bardzo dobrą kontrolę nad koniem. 
  
Dla osób, które chcą jeszcze bardziej doskonalić swoją komunikację z końmi, prowadzimy również zajęcia z ziemi, polegająca na poznawaniu końskiej mowy ciała i porozumiewaniu się w taki sposób, jak robią to konie w swoim stadzie. Ta metoda pozwala lepiej zrozumieć konia, zyskać jego szacunek i zaufanie. To, czego jeździec nauczy się w ten sposób z ziemi, będzie mógł później przenieść na pracę w siodle, dzięki czemu komunikacja z koniem znacznie się poprawi.

Jazdy prowadzone są na ujeżdżalni i w terenie. Okolica jest urozmaicona: oprócz pięknych mieszanych lasów są tu również wspaniałe stawy z bogatą roślinnością i mnóstwem ptactwa. Wśród pól i łąk znajdują się szerokie, piaszczyste drogi, po których można galopować nie bojąc się o korzenie. Ukształtowanie terenu jest niejednolite: są tu górki, na których można ćwiczyć z młodymi końmi i doskonalić dosiad jeźdźców.

Organizujemy kursy jazdy konnej dla osób początkujących, średniozaawansowanych i dobrze jeżdżących. Na jazdy zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Od Anka Rancho

Od Anka Rancho

Od Warsztaty L2/3 Anka Rancho

Od Warsztaty L2/3 Anka Rancho

Od Warsztaty L2/3 Anka Rancho

Copyright: Anka Ranczo 2010 (c) | Design: mnhr.pl